Martina Franca

Puglia

450 m2 70000 m2 5 2 Ref. 6535 Bewaren
  • Villa/Boerenhuis
  • Restauratieproject
  • Panoramisch uitzicht
  • 28 km van zee
  • 2 km van dorp
  • Tuin
  • Open Haard
  • Gastenverblijf: Te realiseren
  • Status: Beschikbaar

Te midden van het glooiende landschap van Martina Franca, omgeven door meer dan 7 hectare privégrond, bieden wij deze uitzonderlijke historische masseria uit het einde van de 18de eeuw te koop aan. Oorspronkelijk diende het landgoed als zomerverblijf van een vooraanstaande adellijke familie uit de regio.

De eigendom geniet van een unieke, verhoogde ligging met één van de meest indrukwekkende uitzichten over de Valle d'Itria. Vanaf het landgoed kijkt u uit over Martina Franca, Locorotondo, Cisternino en Alberobello, terwijl het historische centrum van Martina Franca zich op slechts 2 kilometer afstand bevindt.

Het hoofdgebouw heeft een woonoppervlakte van circa 450 m², verdeeld over twee verdiepingen. De statige entree wordt gekenmerkt door het originele familiewapen boven de ingang en leidt naar authentieke ruimtes die hun historische charme hebben behouden. Originele mozaïekvloeren, met kalk wit geschilderde muren en hoge gewelfde plafonds creëren de karakteristieke elegantie van een traditionele Apulische residentie.

Een bijzonder element van het landgoed is de ruime ontvangstsalon met een privékapel, waar vroeger religieuze vieringen voor de familie plaatsvonden. Originele nissen, architectonische details en historische elementen getuigen van het rijke verleden van dit unieke eigendom. De vertrekken weerspiegelen nog steeds de sobere en authentieke landelijke cultuur van weleer, terwijl de originele deuren en kozijnen zorgvuldig kunnen worden gerestaureerd.

Ook de historische binnentuin verdient speciale vermelding. Deze diende vroeger als een koele en beschutte plek tijdens de warme zomers van Puglia en draagt vandaag nog steeds bij aan de bijzondere sfeer van de masseria.

Naast het hoofdgebouw omvat het complex de voormalige woning van de beheerder (massaro), oude stallen, landelijke binnenplaatsen en maar liefst 17 natuurstenen trulli-koepels die gerestaureerd kunnen worden. Deze gebouwen vormen een waardevol voorbeeld van de traditionele architectuur van de Valle d'Itria. Met een respectvolle restauratie kan de volledige masseria worden herontwikkeld met behoud van zijn historische identiteit en authentieke karakter.

Deze masseria biedt een zeldzame kans voor wie droomt van een prestigieuze privéresidentie, een exclusieve hospitality- of toeristische accommodatie, of een waardevolle investering in het authentieke hart van Puglia.

Belangrijkste kenmerken

  • Woonoppervlakte: ca. 450 m²
  • Perceeloppervlakte: 70.000 m² (7 hectare)
  • Bouwjaar: 1780
  • Staat: te renoveren
  • Verdiepingen: begane grond en eerste verdieping
  • Aantal kamers: 20
  • Badkamers: 2
  • Open haard
  • Historische privékapel
  • Complex van trulli en bijgebouwen
  • Panoramisch uitzicht over de Valle d'Itria

Afstanden

  • Martina Franca: 2 km
  • Locorotondo: 6 km
  • Alberobello: 13 km
  • Fasano: 16 km
  • Ostuni: 26 km
  • Adriatische Zee: 28 km
  • Monopoli: 32 km
  • Luchthaven Brindisi: 60 km
  • Luchthaven Bari: 83 km

Een authentiek stukje Apulische geschiedenis, waar architectuur, natuur en traditie samenkomen in een eigendom van uitzonderlijke charme en potentieel.

Misschien ook interessant?

Bekijk deze selectie van alternatieven:

In zelfde regio (Puglia)

70 m2 6833 m2 Ref. 6545

Villa/Boerenhuis
Midden in het betoverende landschap van de Valle d’Itria ligt dit elegante complex van een gerenoveerde trullo en lamia, waar authenticiteit, privacy en modern comfort samenkomen. De woning beschikt over twee slaapkamers, een ruime leefruimte met open keuken, twee badkamers en prachtige buitenruimtes met zwembad, buitenkeuken, houtoven en barbecue. Omgeven door een perceel van circa 6.800 m² met eeuwenoude olijfbomen, kurkeiken en mediterrane vegetatie vormt dit een unieke kans voor wie droomt van een karaktervolle woning of investering in één van de meest geliefde regio’s van Puglia.

€ 345.000
215 m2 2000 m2 Ref. 6544

Villa/Boerenhuis
Op slechts enkele minuten van het centrum van Ostuni bieden wij deze vrijstaande villa te koop aan, gelegen in de rust van het Pugliese landschap. De woning beschikt over een prachtig panoramisch uitzicht, ruime buitenruimtes en een privéterrein van circa 2.000 m². De villa van ongeveer 215 m² is verdeeld over twee verdiepingen en werd gerenoveerd in 2003. Ze biedt lichte en comfortabele ruimtes met een ruime woonkamer met open haard, keuken, 3 slaapkamers, 2 badkamers, veranda’s en panoramische terrassen. Voorzien van vloerverwarming, artesische waterput en IMHOFF-septische put. Een perfecte combinatie van privacy, comfort en de charme van de omgeving van Ostuni, vlak bij de zee en de belangrijkste plaatsen van de Valle d’Itria.

€ 680.000

Hetzelfde type woning

100 m2 2500 m2 Ref. 6543

Villa/Boerenhuis Restauratieproject
Charmante villa van ca. 100 m² te koop nabij Ostuni, gelegen in de rust van het Pugliese platteland. De woning beschikt over een veranda, woonkamer met open haard, kitchenette, 3 slaapkamers en 2 badkamers. Rondom ligt een perceel van ca. 2.500 m² met een klein dennenbos, terras, waterreservoir en de villa is voorzien van airconditioning. Een ideale woning voor wie op zoek is naar rust, ruimte en de authentieke sfeer van Puglia, op korte afstand van de zee en voorzieningen.

€ 125.000
140 m2 Ref. 6513

Villa/Boerenhuis Restauratieproject
Villa met zeezicht in Trabia

€ 150.000

In dezelfde prijsklasse

300 m2 1800 m2 Ref. 6519

Villa/Boerenhuis
Op een rustige en besloten locatie, op korte afstand van het strand en de jachthaven 'Marina di Verbella', bieden wij een charmante vrijstaande villa te koop aan, gelegen in de wijk Sant’Anna, een van de meest gewilde woongebieden van Sesto Calende. De villa werd gebouwd in 1928 en in de jaren negentig volledig gerenoveerd. Daarbij bleef de oorspronkelijke historische charme perfect behouden dankzij het zorgvuldige herstel van architectonische details zoals de decoraties op de gevels, de mozaïekvloeren in marmer en de interne stenen trap. De woning strekt zich uit over drie verdiepingen met een totale oppervlakte van meer dan 300 m², aangevuld met een garage van 60 m² met directe toegang tot de woning.

€ 750.000
250 m2 15000 m2 Ref. 6492

Villa/Boerenhuis
In het hart van het Apulische platteland, op korte afstand van Ostuni, Ceglie Messapica, San Michele Salentino en Francavilla Fontana, bieden wij een prachtig complex te koop aan bestaande uit een authentieke trullo met bijgebouw en zwembad, volledig gerenoveerd en gelegen in een charmante natuurlijke omgeving. Deze woning is een unieke kans, zowel als exclusieve privéwoning als investering voor toeristische verhuur. Mis deze bijzondere kans niet om eigenaar te worden van deze karaktervolle trullo met zwembad in één van de mooiste landschappen van Puglia.

€ 800.000