Cisternino

Puglia

100 m2 3300 m2 Ref. 5308 Bewaren
  • Villa/Boerenhuis
  • Restauratieproject
  • Panoramisch uitzicht
  • 15 km van zee
  • 4 km van dorp
  • Tuin
  • Open Haard
  • Status: Beschikbaar

Kenmerken :

  • Woonoppervlakte: 100 m²
  • Perceeloppervlakte: 3.300 m²
  • Staat: te restaureren

Te koop een prachtig complex van trulli uit de jaren 1800 bestaande uit 9 koepels en 3 lamia's voor een totaal van ongeveer 100 m² op enkele kilometers van het romantische stadje Cisternino.

Het pand bestaat uit een centrale trullo met originele chianche-stenen, 6 andere koepels die intern met elkaar zijn verbonden en 2 andere koepels die aan de trullo zijn bevestigd maar niet verbonden zijn.

Het pand is omgeven door een perceel van ongeveer 3.300 m² met kersenbomen, heeft een oude oven, open haard en 8 waterreservoirs.

Voor wie Cisternino niet kent zal dit stadje een aangename verrassing zijn. Het verkennen ervan betekent dat u één van de meest pittoreske dorpjes in Puglia binnengaat. Een explosie van witte huizen die kenmerkend is voor het centrum van de stad die is ondergedompeld in een groen landschap vol eeuwenoude olijfbomen en de traditionele trulli tevoorschijn komen, alsof ze er zijn neergezet, terwijl u in de verte het blauw van de zee kunt voorstellen. Cisternino ontdekken betekent een stap terug in de tijd doen. Cisternino heeft de oranje vlag van de TCI (Italian Tourist Association) en is opgenomen in de lijst van de mooiste dorpen van Italië en is een Slow Food-stad vanwege het behoud van zijn gastronomische tradities en de bescherming van lokale gewassen en productie zoals bijvoorbeeld het vlees dat te koop is bij één van de vele slagers in het historische centrum. Hier is het gebruikelijk dat het gekochte vlees in de zomer in een ruimte naast de slagerij wordt bereid en geconsumeerd door plaats te nemen aan de speciaal in de open lucht opgestelde tafels.

De ingang van de stad is via de Torre di Porta Grande die dateert uit de Middeleeuwen en gebouwd is in Normandische stijl; kenmerkend buiten de hoogte van 17 meter is het beeld van de heilige Nicola dat bovenop het gebouw is geplaatst. U kunt niet anders dan de schoonheid van het centrum opmerken, waar u prestigieuze gebouwen zoals Palazzo Lagravinese, Palazzo Vescovile, Palazza Amati, Palazzo del Governatore en Torre Capece kunt bewonderen, die elkaar afwisselen in een doolhof van steegjes met een spectaculair uitzicht.

Net als in andere centra van Puglia, bewaakt Cisternino ook riten, gebruiken en folklore. Dit is bijvoorbeeld het geval van het patronale feest van San Quirico, dat plaatsvindt in de eerste week van augustus, waar concerten, vuurwerk, processies en markten de stad vullen, zoals het ook gebeurt tijdens Tweede Paasdag, Pasquareddè genaamd, waar de Madonna della Prosperità wordt geëerd op het heiligdom van de Madonna d'Ibernia. Het hele jaar door vinden er in Cisternino en omgeving vele typische festivals plaats, waarvan de festivals van druiven, konijn en orecchiette de belangrijkste zijn. Daarnaast organiseert Cisternino ook het Festival delle Pietre en het Festival van de Bande Musicale della Valle d'Itria, die elk jaar duizenden toeristen trekken.

Misschien ook interessant?

Bekijk deze selectie van alternatieven:

In zelfde regio (Puglia)

240 m2 23000 m2 Ref. 6150

Villa/Boerenhuis B&B/Agriturismo
Serranova – Villa met infinity pool en adembenemend panoramisch uitzicht over de Adriatische Zee. Het huis is van alle gemakken voorzien en heeft 7 slaapkamers en 7 badkamers. Het pand is uitermate geschikt als vakantiehuis voor eigen gebruik, maar ook voor toeristische verhuur of voor een toeristische accommodatie zoals een Bed & Breakfast. Voor meer informatie of om een afspraak te maken voor een bezichtiging, kunt u uiteraard contact met ons opnemen.

€ 1.290.000
950 m2 100000 m2 Ref. 6147

Villa/Boerenhuis B&B/Agriturismo
Te koop: een masseria uit de jaren ‘40 in Ginosa, bestaande uit verschillende appartementen met badkamer en keuken. De boerderij is omgebouwd tot een Bed & Breakfast en een wijnmakerij en ligt op een perceel van ongeveer 10 hectare, bebouwd met wijngaarden, olijfgaarden en een prachtige citrusboomgaard. De aandacht voor detail bij de restauratie, de nabijheid van één van de mooiste zeeën van Italië en de geur van oranjebloesem op warme zomeravonden maken dit pand fascinerend. Wij bieden dit pand aan voor diegenen die willen investeren in het prachtige Puglia en hun dromen willen verwezenlijken. Voor meer informatie en het maken van een bezichtigingsafspraak kunt u gerust contact met ons opnemen. 

€ 1.500.000

Hetzelfde type woning

74 m2 17000 m2 Ref. 6135

Villa/Boerenhuis Restauratieproject
Villa op het platteland van San Vito dei Normanni met bijgebouw (compleet te renoveren) op een landbouwperceel van circa 17.000 m². Uitstekende ligging om de prachtige stranden van de Adriatische Zee gemakkelijk te bereiken en op korte afstand van de luchthaven van Brindisi-Casale. Na renovatie is het bijgebouw ook zeer interessant voor toeristische verhuur. Geweldige prijs! Mis deze unieke kans om te genieten van het Apulische platteland niet. Neem contact met ons op voor meer informatie en om een bezichtiging te organiseren.

€ 139.000
25 m2 14400 m2 Ref. 6112

Villa/Boerenhuis Restauratieproject
Te restaureren trullo op het platteland van Ostuni, één van de populairste toeristische bestemmingen in Puglia. Volgens de huidige regelgeving van de gemeente Ostuni bestaat er de mogelijkheid om een vergunning aan te vragen voor de renovatie van de trullo, een uitbreiding van de bestaande trullo met eventueel een zwembad van maximaal 40 m². Voor meer informatie of om een afspraak te maken voor een bezichtiging, kunt u gerust contact met ons opnemen. 

€ 58.000

In dezelfde prijsklasse

74 m2 17000 m2 Ref. 6135

Villa/Boerenhuis Restauratieproject
Villa op het platteland van San Vito dei Normanni met bijgebouw (compleet te renoveren) op een landbouwperceel van circa 17.000 m². Uitstekende ligging om de prachtige stranden van de Adriatische Zee gemakkelijk te bereiken en op korte afstand van de luchthaven van Brindisi-Casale. Na renovatie is het bijgebouw ook zeer interessant voor toeristische verhuur. Geweldige prijs! Mis deze unieke kans om te genieten van het Apulische platteland niet. Neem contact met ons op voor meer informatie en om een bezichtiging te organiseren.

€ 139.000
45 m2 Ref. 6130

Dorpshuis
Prachtig, smaakvol gerenoveerd en licht huis gelegen in één van de meest karakteristieke straatjes van het historische centrum van de beroemde "Witte Stad" Ostuni, de toeristische bestemming bij uitstek in Puglia. Het huis biedt een panoramisch uitzicht. Het huis is ideaal voor een stel dat volop wil genieten van dit charmante stadje. Voor meer informatie of om een afspraak te maken voor een bezichtiging, kunt u gerust contact met ons opnemen.

€ 197.000